Bajkowa Plaża

Przeprawa promowa

Przeprawa promowa

30 czerwca 2015 • Under: Ciekawostki

0

Zachęcamy, przede wszystkim osoby przyjeżdżające od strony Warszawy, aby na Wyspę dostać się od wschodu, przeprawą promową w Świbnie. Stanowi ona sporą atrakcję, szczególnie dla dzieci. Gwarantowane wspaniałe widoki i adrenalina. Aby dodatkowo pobudzić wydzielanie tego hormonu dodam, że słyszałem, że kiedyś prom zerwał się i pełen ludzi i samochodów został zniesiony na Zatokę Gdańską, skąd holował go do brzegu wezwany holownik z portu 😉

Wisła w tym miejscu ma ok. 400m szerokości, a promy kursują co pół godziny, codziennie, w godzinach od 5:20 do 22:00. W okresie wzmożonego ruchu, kursy odbywają się w trybie ciągłym.

Przejazd samochodem osobowym kosztuje 15 zł, dostawczym 20 zł, a rowerem 5 zł. Pieszy bez pojazdu płaci 4 zł. Odradzam przejazd samochodami typu Ferrari, Porsche lub Lamborgini. Dla tych Państwa pozostaje most w Sobieszewie ;), głównie ze względu na zbyt niskie zawieszenie.

Tak to wyglądało kiedyś:

Przeprawa w latach 30-tych

Teraz przeprawa wygląda “nieco” nowocześniej, ale frajda warta jest nadrobienia tych paru kilometrów, tym bardziej, że goście wyruszający z Bajkowej Plaży na krótkie wyprawy po okolicach  będą z reguły wybierać przejazd przez most pontonowy na Martwej Wiśle. Uspokoić muszę, że pomimo groźnie brzmiącej nazwy, jest to most stały, otwarty 24 godziny na dobę, przez cały rok, a otwierany jest tylko w momencie przepływania statków i trwa to nie więcej niż 10 minut.

Prom w Świbnie

Do Bajkowej Plaży z przeprawy promowej w Świbnie jest ok 4 km drogą w kierunku na Sobieszewo/Gdańsk.

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.